„Pozwólcie nam pracować!” – złożyliśmy podpisy!

14 marca, podczas podsumowania konsultacji społecznych nad programem „Za życiem”, przekazaliśmy Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiecie Rafalskiej ponad 12,5 tysiąca podpisów złożonych pod naszą pierwszą petycją – „Pozwólcie nam pracować!” Za nami półroczna kampania; przed nami długo oczekiwane spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami władz. Do tego czasu wciąż można składać podpisy pod naszym apelem:

https://naszademokracja.pl/petitions/pozwolcie-nam-pracowac

Dziękujemy Wszystkim, którzy podpisali i udostępniali naszą petycję. Naszej Demokracji (Akcja Demokracja) za ogromne wsparcie na każdym etapie kampanii. Opiekunkom i opiekunom, którzy nam kibicowali, cieszyli się, że podjęliśmy ten temat w ich imieniu, motywowali nas do działania i pomagali nam zbierać podpisy. Dziennikarzom, którzy zapraszali nas do audycji radiowych, pisali o nas i nagłaśniali naszą kampanię. Naszym dzieciom, które cierpliwie znosiły społeczne zaangażowanie mam i tatusiów. Wszystko to zadziało się przy zerowym budżecie, na fali pozytywnej energii.

Dziękujemy również pani Minister Elżbiecie Rafalskiej za przyjęcie naszych podpisów. Mamy nadzieję, że to otwiera pole do ważnego społecznie dialogu.

Zachęcamy wszystkich do podpisywania dwóch innych petycji: O godność dorosłych korzystających z pieluchomajtek oraz Nie zamykajmy dorosłych z niepełnosprawnością w czterech ścianach!

Dziękujemy!