V Śląski Piknik Rodzinny „Chcemy całego życia!”

V Śląski Piknik Rodzinny „Chcemy całego życia!” dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin
pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich

Gliwice-Czechowice, 8 września 2018 r.

 

8 września w ośrodku wypoczynkowym Czechowice w Gliwicach odbędzie się V Śląski Piknik Rodzinny „Chcemy całego życia!” pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tegorocznym spotkaniu rodzin osób z niepełnosprawnościami i neurotrudnościami z całej Polski weźmie udział ok. 200 osób, w tym koordynatorzy inicjatywy „Chcemy całego życia!” z różnych miast Polski. Wśród wielu niespodzianek i atrakcji będzie m.in. wspólne czytanie książek podarowanych uczestnikom Pikniku przez zaprzyjaźnione wydawnictwa, alpakoterapia, zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dzieci z udziałem piłkarzy ekstraklasy drużyny Piast Gliwice, strażaków, wojska i policji, oraz eksperymenty chemiczne prowadzone przez naukowców z CMPW PAN w Zabrzu. Zwieńczeniem dnia będzie wspólne ognisko wszystkich uczestników Pikniku.

Przez cały czas trwania wydarzenia (sobota, 11:00 – 16:00) do dyspozycji rodziców i opiekunów dostępni będą specjaliści, którzy poprowadzą konsultacje z zakresu prawa oświatowego, polityki socjalnej, orzecznictwa, pedagogiki specjalnej. Bezpłatne konsultacje neurologopedyczne i fizjoterapeutyczne przeprowadzi ośrodek CT Stamina z Gliwic. W punktach konsultacyjnych informacji i porad udzielać będą znani samorzecznicy z przestrzeni autyzmu. Tradycyjnie będzie też działać nasze interwencyjne SOS, prowadzone przez Panią Sylwię Mądrą.

V Śląski Piknik Rodzinny „Chcemy całego życia!” będzie też doskonałą okazją, by w szerokim gronie osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich porozmawiać o sprawach ważnych dla środowiska, dzielić się doświadczeniami i kreślić plany na przyszłość.